Kismillió manga/anime témája az emberiség fennmaradása, de mi van akkor, ha maguk a hatalmas istenségek unnak bele az egészbe és akarják a kitörölni a rövid életű halandókat.Ekkor azonban megszólalt egy hang az éterben, aki azt mondta hogy talán túl gyávák az istenek az embereket szemtől szembe leigázni?
Nem kicsit bizarabb, hogy ezt Brynhild, a valkűrök vezetőjének szájából hangzott el. Mivel büszkeségük sértve és néhány isten harci vágya fel lett tüzelve a vitriolos szavak hallatán, úgy döntenek, hogy egy 13 vs 13 harcban dől az emberiség sorsa. Istenek szemben a legnagyobb arcokkal, akiket a föld a hátán hordott. Így veszi kezdetét a Shuumatsu no Valkyrie vagy más néven a Record of Ragnarok.
Bár látszólag egyenlőtlen harc áll az emberiség tizenhárom válogatott fenegyereke előtt, az istenek idővel belátják, hogy döjfösségük lesz a vesztük. Az emberi erőt/képességeket kombinálva a valkűrök segítségével ugyanis már képesek az emberek akár végzetes csapást is bevinni az ellenségnek – amibe menny és pokol is beleremeg. Főleg, hogy olyan alakok táncolnak a stadionban, mint Sasaki Kojiro, Hasfelmetsző Jack vagy éppen minden ember óvó-védő ősapukája – Ádám. A kérdés azonban fenn áll, vajon képes lesz-e győzni az emberiség azok felett, akikben évezredek óta hittek és bíztak?
Meg kell nyugodni, ahogyan itt – erősen kis kivétellel – a drága istenek be vannak mutatva, az nem éppen a legszebb oldaluk, így nem nagyon tudunk értük rajongani – tisztelet kivételnek. Zeus egy harcéhes, perverz vénember, akinek kell pár javító pofon ahhoz, hogy a földre essen ő is meg az egója egyaránt. Loki messze nem olyan megnyerő, mint a Marvel világában – bár trollkodni itt is próbál – és az északi istenek atyjának Odinnak is tele van a hócipője mind az engedetlen valkűrökkel, mind a túlzottan is élni akaró emberekkel.
Ennek ellenére azt tudom mondani, hogy nem lehet egyik felet se teljesen utálni; az emberiségnek is megvannak a maga árnyoldalai, érthető hogy istenek miért akarnak tőlünk megszabadulni, de mivel a sok kedves mitológia leírásból megtudjuk – ők sem sokkal másabbak. Így felmerül a kérdés, hogy magukat vajon sokkal jobban utálják mint az embereket, de mivel azok rámutatnak a saját hibáikra, így inkább azokon vezetik le vagy sem? Vagy inkább ne próbáljak meg értelmet keresni egy adrenalin dömpinggel túlfűtött mangába?
Már hogy a viharba ne! Olyan személyek (istenek és emberek egyaránt) vannak felsorakoztatva mind a harcokban meg a lelátókon, hogy már csak azt nézni is érdekes. Külön kedves volt a mangakától, hogy megszavaztatta az olvasóival egynehány harcost, így lehet az hogy emberek oldalán fog küzdeni Simo Häyhä és Shi Huang Di is – bár ők még nem tették tiszteletüket az amúgy havi szinten fejezetet kapó mangában. A nézők között pedig ott vannak minden korból a kiváló zenészek, orvosok, művészek épp úgy mint az egyszeri ember.
Nagyon nehéz válogatni ennyi remek karakter láttán, de három karakter különösen remekre sikeredett; az egyik Herkules, aki bár az istenek oldalán szállt be a harcba, nyíltan Loki szemébe – és nagyjából minden másik isten – mondta, hogy ha az istenek nyernek, ő akkor is az emberek visszatérését fogja kívánni, mert egy olyan alkotást, ami földet rengető személyeket tudott kitermelni, méltó a második esélyre. A második maga Buddha-sama, akinek nagy valószínűséggel köszönheti az emberiség egyáltalán a harc lehetőségét – elvégre az ő tanitásai adták meg a lehetőséget a volund harcmodorra. Harmadik, ámde nem utolsó sorban Ádám kerül fel a díszporondra. Mindenki azt hitte, hogy az első ember az istenek felé irányuló hatalmas gyűlöletnek köszönheti lehengerlő erejét, de az ok amiért ringbe szállt sokkal egyszerűbb és szívbemarkolóbb annál.
A grafika kellően bizarr és pörgős egy ilyen mangához és csak remélni lehet hogy a Netflix nem fogja elszúrni az animációs verziót, ami idén Júniusban fog felkerülni a palettájára. A rajongók lélegzetvisszafojtva számolják a napokat, a készítők meg remélhetőleg bőszen azon vannak, hogy minél jobban visszaadják a manga által keltett érzéseket.
Nem fogok hazudni, imádom ezt a mangát. Sajnos eléggé alul van reprezentálva mert más, fele annyi értéket se bemutató darabok – igen, itt most erősen a Redo-ra meresztgetem a szemem – nagyobb nyilvánosságot és hypot kapnak alaptalanul. A Record of Ragnarok az idei év talán egyik legerősebb darabja az újonnan kijövők között és remélhetőleg a Netflix miatt nagyobb közönséget is fog elérni.
Szerző
-
Alapító és szerkesztő
Főállású gamer, horror rajongó és anime szakértő. Sok mindenről szeretek és tudok beszélgetni, ezért is jó zombi módjára mindenki agyára megyek.