Ha valamiért nagyon tudom szeretni a History’s Strongest Disciple Kenichit, az részben a szereplők miatt van, részben pedig azért mert az alkotó vette a fáradtságot és nem a mainstream, mindenki által jól ismert harcművészetek (Pl:karate, judo, kenpo) vonultatta fel, hanem olyan más darabokat is, amik nevét alig hallani – ennek ellenére mérvadóak a harcművészetek berkein belül.
- Lucha Libre
Igen, a legismertebb kerül leghátrébb. A maszkos luchadorokkal már sokan találkoztak kis hazánkban is, de sokan a “mű” harcok miatt nem veszik komolyan. Pedig a Lucha Libre is tud veszélyes és nem kicsit halálos lenni, függetlenül attól hogy itt olykor a látványosság megelőzi a hatásfokot. És egy igazi luchador sosem veszi le a maszkját!
- Combat sambo
Ez egy orosz kevert harcművészet, ami egyesíti a judo és a birkózás elemeit annak érdekében, hogy az ellenfelet teljes mértékben az irányításunk, és a karjaink között tartjuk fogva. Annak ellenére, hogy egy viszonylag új keletű harcművészet (az 1920-as évek körül merült fel a neve), mi sem mutatja jobban, hogy a háborúkban is használták, mint remek támadó és egyben önvédelmi fogásként is.
- Savate
Amikor azt hinnénk, hogy nyugatról nem érkezhet harcművészet, akkor olyanok ugranak az arcunkba, mint a box, vagy éppen a savate. Ez a francia boxnak egy olyan formája, ahol nem használják a kezet, csak a lábakat. Feljegyzések a 17.század óta vannak erről a küzdősportról és itthon bár van egy-két klub, annyira nem szerzett magának még ismertséget.
- Pencak silat
Ez az Indonéziai harcművészetet leginkább ahhoz lehetne hasonlítani, mint amikor prédáját cserkésző vadállat ráveti magát az ellenfélre. Van fegyveres, van pusztakezes verziója is, de a fő vonulat a harcokban az az ellenfél teljes szétcincálta a lehető leggyorsabban. Ezt az animében Kenichi első kézből tapasztalja meg.
- Kalaripayattu
Ez az indiai harcművészet, ami részben gyilkos mozdulatok, részben gyógyító formák elegyét tartalmazza – és nem mellesleg az ország legrégebbi harcművészeteinek egyike.. A masszászban is használatos, de aki ezt a harcművészetet űzi az tisztában van azzal is, hogy hol kell megragadni az ellent (nyomáspontok), hogy teljes egészében lebénuljon.
Szerző
-
Alapító és szerkesztő
Főállású gamer, horror rajongó és anime szakértő. Sok mindenről szeretek és tudok beszélgetni, ezért is jó zombi módjára mindenki agyára megyek.