Avagy beütnek a 80-as évek. Amikor az ember azt hiszi, hogy a mostani animék véresek és gusztustalanok, az biztos, hogy akkor még nem látta sem a Genocyber-t vagy éppen a cikk alanyát, az Angel Cop-ot.
Történetéből annyit tudtam kivenni, hogy mivel japán nagyon rövid idő alatt valóságos szuper hatalommá nőtte ki magát, így az ország lett a terrorista szervezetek egyik fő célpontja. A folytonos túszdrámák és robbantások közepette a rendőrség az elit alakulatok feladata, hogy leszámoljanak az emberekkel. De a normál hadsereg mellett mások is vadásznak a terroristákra; különleges képességű emberek, akiknek céljuk a gyökerénél kitépni a gazt.
A szereplők nekem nagyon a mérce két véglet vannak felsorakozva, vagy éppen azon kívül – ugyanis a nagyrészükről nem tudunk meg semmit sem. Akiről meg igen, azok sem kimondottan jók. Angel például, aki a történet kemény főhősnője egy kegyetlen liba, aki nem rest egy gyereket is lelőni túszdráma közbe, mert ő szerinte “ha a gyerek kapja a golyót, az ő baja”. Ehhez képest még Revy is (Black Lagoon) teljesen normális. Ha pedig belegondolok abba, hogy ő elvileg a kemény, férfiak között is a helyét megálló nő, akire fel kéne nézni – hát, inkább most kérem az ólmot, semmint hogy neki kelljen megvédenie.
Vele szembe ott van Lucifer – aki itt egy bukott angyal helyett csak egy őrült, hipokrita esper -, aki egy robot módjára követi a parancsokat, de amikor öntudatára ébred, akkor már mindenkit ellenségnek lát. Két társa, a szintén esper Asura és Freya, próbálják a jó úton tartani, de minden csak idő kérdése.
Emiatt is lehet az, hogy az ő párosuk tetszett a leginkább. Az egyik egy kislány, akinél ebben a kevés jelentben is ahol szerepel sokkal jobban látszik a kettőssége; tisztában van halálos erejével és az ártatlanokat mindig figyelmezteti a veszélyre, akit azonban bűnösnek vél, annak nem kegyelmes. Az őt mind fizikálisan mind mentálisan vérebként óvó Asura pedig elsőre ijesztő és félelmetes, de nagyon hamar kiderül, hogy talán ő az egyetlen józan, normálisan gondolkodó lény ebben a branchban.
A grafika amennyire groteszk és néha túlzó, éppen annyira látványos is – már ami a kivégzős jeleneteket illeti. Abból pedig van bőven a hat epizód alatt; van aki jól jár és pillanatok alatt sült hús lesz belőle, másokat előtte látványosan megkínoznak, csonkitanak – egyszóval ez nem kimondottan ajánlott a fiatalabb korosztálynak, és a gyenge gyomrúaknak sem.
Egy szó mint száz, az Angel Cop nem egy rossz anime. Van egy kissé elcsépelt, de érdekes története, a főhőst ütöttem volna minden szava után, mint az entert – de szerencsére a mellékszereplők megmentették a helyzetet. Aki kedveli a réggebi animéket és egy nosztalgiázásra vágyik, annak ez éppen megfelelő lesz.
Szerző
-
Alapító és szerkesztő
Főállású gamer, horror rajongó és anime szakértő. Sok mindenről szeretek és tudok beszélgetni, ezért is jó zombi módjára mindenki agyára megyek.