Vannak azok a sorozatok, amik bár nem vittek nagyon újszerű megközelítést saját műfajukba, mégis élvezetesek, jó őket megnézni, és kellemes, nosztalgikus felhő veszi őket körül. Valahol a Gyilkos számok sorozat is ilyen, ami a kezdetekkor igen erősen indult, de az eltelt évek alatt kiderült, hogy ebben a témában bizony nincs elegendő tartalom hat évadra.
Don Eppes (Rob Morrow) FBI ügynök ezúttal a matematikus zseni testvérét, Charlie-t (David Krumholtz) hívja segítségül egy ügyben, és a közös munka annyira jól sikerül, hogy Charlie szinte állandó taggá válik Don nyomozói csapatában. Bár az elején kicsit furcsának tűnt mindenkinek, hogy a matematika lehet a segítségükre, amikor egy gyilkost vagy szökevényt üldöznek, azonban Charlie megmutatta, hogy a számok ugyan nem minden helyzetre nyújtanak megoldást, de olykor az is elég, ha csak leszűkíti vele a keresést. A nyomozások alkalmával több nyomozó is beszállt Don különleges csapatába, sőt, még az apja, Alan Eppes (Judd Hirsch) is besegített olykor, mint a város korábbi tervezőmérnöke.
Bár a CBS sorozata, a Gyilkos számok nem tudta megújítani a krimisorozatok műfaját, azért mégis sokat tett hozzá: a tudósokról végre egy olyan képet mutatott be, ami közelebb áll a valósághoz. Charlie egy matematikai zseni, ugyanakkor egy csodabogár is, tanár és testvér, és fiú is, és ezeknek a rétegeit nagyon szépen bemutatta a széria. Ahogy azt is, hogy milyen olyan emberként érvényesülni, akinek a testvére egy zseni, és a családi figyelem, a szülők figyelme rá összpontosult.
Az alkotók remek két színészt választottak a testvérpár eljátszására, Rob Morrow ráadásul annyira megváltozott a Miért éppen Alaszka? óta, hogy alig ismertem fel, David Krumholtz-ot mondjuk nem volt nehéz, hiszen ő gyerekszínészként kezdte, megszerettük már az Addams Family 2-ben is, a Serenity nagyfilmben pedig még inkább!
Sok szempontból a Gyilkos számok meghaladta a korát, mivel igyekezett igazán diverzív karaktereket és színészeket felvonultatni, nem számított a háttér, és tette mindezt a legnagyobb természetességgel, egy percig nem érződőt erőltetettnek a dolog, miközben nagyobb költségvetéssel és érdekesebb alapszituációval operáló sorozatoknál az egész nyögvenyelősen megy.
Különösen élveztem, ahogy az ismert és sokkal kevésbé ismert matematikai alapokat behozták minden egyes epizódban – bár az utolsó évadokban ez már igen erőltetett volt –, megmutatva, hogy igen, a matematika mindenhol jelen van, a világ leírható számokkal is, és ettől csak még érdekesebb hellyé válik.
Szerző
-
Alapító és főszerkesztő
Mindig online kütyüfüggő, “csak még egy epizód” suttogó, űrhajó gyűjtögető kocka, digitális bennszülött. Igazi fangirl és PR munkatárs a Serenityn.
Korábbi cikkek
- Akciófilm2023-03-24Csak a dínók számítanak – 65 (2023)
- Dráma sorozat2022-12-30Vaják: A vér eredete (2022) – 1. évad
- Dráma sorozat2022-06-21A királyság (2009), 1. évad
- IDW2022-06-09Transformers: Éljen Megatron!