Oldal kiválasztása

Yugioh Zexal. Ez az a széria, ahol szerintem már végképp elment a készítők józan esze – de bizonyos szintig pozitív értelemben. Jöjjön hát a Yugioh negyedik szériájának kielemzése, avagy nagy repülésre fel!

Yugioh Zexal1

Történetünk már elég messze játszódik Yugiéktól időben, és még csak utalások sem nagyon vannak a korábbi szériákra. Heartland Cityben él egyik főhősünk, Yuma, aki hát imád párbajozni – csak nem tud. Ám az eltűnt kutató apjától származó medálért még a helyi janival, Sharkkal (eredeti nevén Ryoga) is képes ölre menni, és ekkor jelenik meg a történet másik főhőse, egy másik dimenzióból származó amnéziás, de kiváló párbajozó Astral. Őt csak Yuma látja és hallja a medál miatt, és persze némi noszogatás után sikerül is leverni boldog boldogtalant vele, miközben keresik az Astral emlékeit rejtő, ún. Számozott kártyákat – de persze nem csak ők keresik ezeket az értékes, és veszélyes darabokat.

Yugioh Zexal3

Hát, mit is tudok mondani a Zexalról? Egyrészről a történet még mindig kellően méltó, látványos és nagyszabású egy Yugioh szériához, másrészről meg totál agymenés ez a sorozat, és ezt nagyrészt Yuma létének tudom be. Kissé nagyon idegesítő a srác (Kattobingu!), de a későbbi komolyodás kicsit sem árt neki. Astral remekre sikeredett, messze szerethetőbb karakter, mint a fentebb említett bugris, főleg azért is, mert sokkal jobban hasonlít a korábbi főszereplőkre jellemben, mint Yuma.

Yugioh Zexal4

A többi szereplő nem hoz sok újat: vannak a kötelező jó barátok (Tori), az ellenségből lett barátok (Ryoga), valamint a magányos farkas, aki mégis barát (Kaito). Az ellenfelek viszont annál jobbak: Mr. Heartland, akit mindenki egy hatalmas jótevőnek gondol, a háttérben olyan galibákat okozott, amit még csak el sem lehetne képzelni, ahogyan a gyermeki külsővel rendelkezi Vetrix és családja is rendesen betudnak fűteni Yumáéknak. Pluszba itt egy kis adalék: a középső testvérnek, Quattronak csak most esett le, hogy ugyanaz a hangja (Yoshimasa Hosoya), mint Masrurnak a Magi: the Labirynth of magicben, vagy Nezuminak a No.6-ben.

Yugioh Zexal2

És, most jön az, ami miatt ez a széria jobb, mint a 5D’s: a párbajok! Itt végre nem motoroznak, hanem visszatérnek a rendes, állós párbajra egy monokli szemüveggel kiegészülve. Továbbá megjelenik egy újfajta sítlus: ugye eddig tapasztaltuk a sima Fusiont, a Synchrot, most pedig az ún. Felsőbbrendű idézés folyik, ami kellően látványos és badass szörnyeket tud produkálni. Annyi hátrányt tudok itt felsorolni a párbajmenet mellett, hogy kötelezően mindegy milyen helyzetben van a főhős, tuti, hogy EGY kártyával képes megfordítani a helyzetet és győz – na jó, ez eddig is volt, de itt a legzavaróbb.

Yugioh Zexal5

A grafika ennél extrémebb már nem hiszem, hogy lehetne (hajügyileg legalábbis), továbbá az openingek is elég jóra sikeredtek (az endingekről ugyanezt már nem mondhatom el). Az arc-ok jók, és a szereplők múltjára is adhatunk egy áment, de valahogy mégis ott van az a kellemetlen érzés, hogy ez már mégsem az a régi, megszokott YGO. A Zexal próbálja némileg visszaadni belőle valamit, de ezt teljesen megtennie lehetetlen, már csak azért is, mert teljesen eltér már mindenben ez a széria.

Yugioh Zexal6

Nos, a Zexal, csak úgy, mint a 5D’s nem biztos, hogy mindenki szeretni fogja, ennek ellenére még így is nézhetőbb sorozat, már ha nem mászunk a falra Yumától.

Szerző

Hanama
Alapító és szerkesztő

Főállású gamer, horror rajongó és anime szakértő. Sok mindenről szeretek és tudok beszélgetni, ezért is jó zombi módjára mindenki agyára megyek.
Watchaholics
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.