A Gyilkos elmék igazán a második évadtól kezd el felpörögni, és ehhez nagymértékben hozzájárul, hogy a csapattagok már ismerik egymást, és képesek közösen dolgozni.
Az FBI viselkedéselemzési csapata kemény éven van túl: sorozatgyilkosok, gyermekrablás, kínzás és hasonló, válogatott szörnyűségeket kellett látniuk, elemezniük, és a mélyére ásniuk ahhoz, hogy az elkövetők profilját a legpontosabban meghatározhassák. Jason Gideon (Mandy Patinkin), a csapat legtapasztaltabb tagja is kezdte levedleni különc viselkedését, és végre otthonosan mozgott minden munkatársának közelében, ám a végső megmérettetésre nem készült fel.
A csapat technikus-zsenijének, Penelopé Garciának (Kirsten Vangsness) gépére ugyanis betörtek, és megszereztek minden személyes infót a tagokról, többek között Dr. Spencer Reid (Matthew Gray Gubler) beteg édesanyjának elérhetőségét, vagy éppen Elle Greenaway ügynök (Lola Glaudini)otthoni címét – ez utóbbi majdnem tragédiával végződött, azonban a mély lelki seb, amit okozott, nem múlik el nyomtalanul. A támadó kiléte és célja sokáig rejtve marad, és a csapat csak együttes erővel lesz kész szembeszállni egy olyan súlyos pszichózissal küzdő férfival, mint a Halászkirály.
A sokk, amit a támadás okozott mély sebet hagyott minden tagon, de leginkább Elle-en, aki innentől fogva nehezen tudja összeegyeztetni munkáját és magánéletét, arról már nem is beszélve, hogy a pártatlanság és objektivitás szinte már megszűnik a szemében. Elle áldozatként viselkedik, ezt a többiek is látják, és minden igyekezetükkel próbálnak neki segíteni. Azonban a bűnözők nem pihennek, mikor a viselkedéselemzők sebeiket nyalogatják, és gyilkosságok, erőszak és kegyetlenség szegélyezi útjukat, szerte az országban, így a csapatnak ismét fel kell állnia, és megvédenie az ártatlanokat, és megmenteni, akit csak lehet.
A Gyilkos elmék első évada nagyon kemény cliffhangerrel ért véget, aminek lezárása bravúrosra sikeredett, a történetbe brilliánsan és logikusan beleillesztett apróságok fokozatosan adták ki a nagy egészet, ezzel megmutatva, hogy a készítők már jó ideje dolgoztak ezen a történeti szálon. De természetesen nem csak a nagy epizódok ennyire okosak és sokrétűek, hanem a rövidebbek is, személyes kedvencem a sci-fis elemeket tartalmazó Seattle-i, ahol egy regény ihlette a bombaregényeket, és ahol különösen megmutatkozott Derek Morgan ügynök (Shemar Moore) jelleme.
Az évadfináléra, pedig visszatér egy már elfeledett gyilkos, aki alapjaiban rengeti meg a csapatot, és olyan tettet hajt végre, ami átrendezi a szereplőket, jobban, mint azt a második évad közepén távozó karakter tette. A sorozat alkotói a mellékszereplőket sem bízzák a véletlenre és igazán tehetséges színészeket hívnak, olykor a legkisebb szerepre is – némelyek pedig a szokásosnál is jobban kilépnek komfortzónájukból, ezzel megmutatva, hogy nem véletlenül vannak a pályán.
A Gyilkos elmék második évaddal indult be igazán, és hiába a személycserék, azok mindegyike nagyon szépen beleilleszkedett a történetbe, okosan és ügyesen emelve a széria színvonalát – a pszichózissal küzdő elkövetőkről már nem is beszélve. Aki jó krimit akar, az bizony a korai Gyilkos elmék évadokkal megtalálja mindent, mi szem szájnak ingere.
Szerző

-
Alapító és főszerkesztő
Mindig online kütyüfüggő, “csak még egy epizód” suttogó, űrhajó gyűjtögető kocka, digitális bennszülött. Igazi fangirl és PR munkatárs a Serenityn.
Korábbi cikkek
Akciófilm2023-03-24Csak a dínók számítanak – 65 (2023)
Dráma sorozat2022-12-30Vaják: A vér eredete (2022) – 1. évad
Dráma sorozat2022-06-21A királyság (2009), 1. évad
IDW2022-06-09Transformers: Éljen Megatron!
Trackback/Pingback